GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Porslin 5522168
*
nr 552 2168
Porslin
8 del. Gefle, Vinranka
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2008
kl 20:19:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/11 15:32:10
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik porslin svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:02
-
4073 Skrivställ
1800-tal, porslin / mässing. Längd: 19 cm. Höjd: 8 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:30
-
3374 Urna
porslin, Japan, handmålad blomdekor. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
*
Porslin
nr 552 2168
Porslin
8 del. Gefle, Vinranka
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/11 15:32:10 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik porslin svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:02 -
4073 Skrivställ
1800-tal, porslin / mässing. Längd: 19 cm. Höjd: 8 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:30 -
3374 Urna
porslin, Japan, handmålad blomdekor. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53